Struktura člověka

14. září 2012 v 11:51 | Lady L
Zrcadlo poví ti pokud máš zájem studovat sebe a ty kolem sebe....poučit se a najít nejlepší cestu svého života.

Od malička jsme programováni a vsáváme do sebe vše dobré i špatné.

Podle některých teorií / behavoriasmu, odmalička fungujeme na odměny...jinak jsme sobečtí..zlí, teprva po výuce nakódování v nás začínají pracovat programy/, které nás naučily ti nejbližší. Učíme se vzory. Pokud tedy naši nejbližší se chovají slušně, jednáme podobně. Ale běda rodičům a společnosti, která vytvoří pravidla, která jsou jen na papíře.
Ale skutek je jiný. Pokud navštěvujeme určitá společenství, která hlásají Lásku a odpuštění, ale jednají, soudí podle šatu a peněz....po čase děti, které v tomto prostředí vyrůstaly a chtějí jít cestou ideálů. Prochází rozčarováním...Bovarismem a samy si musí určit svou cestu, dle svého založení. Prostě v sobě už neseme něco co nás přitahuje k dobru či zlu. Jako bychom v sobě měly nějaké předurčení ke kterým dostáváme dary a buď se vydáme cestou nám určenou...nebo svobodně volíme svou vlastní.
A v tomto bychom se mohly příti. Protože záleží na mnoha faktorech o kterých by se daly napsat knihy. Můžeme hledat v realismu a naturalismu, který již hledal odpověď na tuto otázku.

CO JE VLASTNĚ SVOBODNÁ VŮLE?

Něco co neexistuje?

Prý je nám výukou vložen...záleží tedy prý na okolí a realitě kolem nás.

Tak se tedy ptám, na čem či kom záleží, že jsme jací jsme?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 14. září 2012 v 13:45 | Reagovat

O té svobodné vůli by se dalo dlouho diskutovat. A co se týče té poslední otázky, mělo by to záležet jen na nás... už aspoň ten dobrý pocit, že nepromarníme život nepravostmi a zbytečně.

2 Lady Lady | 19. září 2012 v 8:55 | Reagovat

♥ díky

[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama