Život je nejlepší škola

22. února 2012 v 16:00 | Lady L
Život je nejlepší škola...

Jedno známé pořekadlo praví: "Vole neuč se, Život tě naučí, že jsi se měl učit." Což už ze své vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit.

Ale téma je kapánek jiné...co nás neučily.
Dělat chyby, že je nutností k tomu, abychom mohli postoupit na příčce svého duchovního i jiného života. Nenaučili nás se mít rádi takový jací jsme.
Jen výkon, krása, bezchybnost byly ceněny. Pozapomělo se na to, že každý jsme úžasný neopakovatelný originál, který má své nezastupitelné místo v božím plánu. Všichni jsme byly někam zaškatulkováni a pokud jsme se nehodily zrovna do škatulek hodný žák, měly jsme problémy s učiteli. Ono nějak čouhat byl vůbec problém a je pokud nejste dítě prominenta, nebo nemáte za sebou tučné konto.

Nenaučili nás a ani v této době se to moc neučí...jak nabýt ekonomické nezávyslosti,
....jak neohýbat hřbet a nedržet hubu, když jste v práci, kde Vás nutí k něčemu co zákoník práce nedovoluje...PROTOŽE BUBÁK VYHAZOVU TU VYSÍ NEUSTÁLE VE VZDUCHU.

NENAUČILY NÁS HRDOSTI A RVÁT SE NEJEN ZA SEBE, ALE I ZA TY CO PROSTĚ NEMOHOU.

Jenže to nás učí život.

Učili nás držet hubu a krok. Jinak "Kdo chce s vlky žíti, musí s nimy víti."

Učili nás, že hodný a slušný člověk obstojí v životě s čistým štítem. ALE mě život naučil, že mnozí slušného člověka považují za hlupáka a snaží se ho zneužít a nebo nějak si na něj zvednout své pochroumané EGO.

EGO je vůbec takové nafouklé JÁ, já jíá , ale tu se máme naučit, že patříme k celku a neseme za něj zodpovědnost.

A taky nás nenaučily, že to co zasyjeme, tak taky sklidíme....

Tedy pokud skočíme na lep...nějakému lichváři ...bankovnímu institutu co si honosně vychvaluje, jak je perfektní a že vše jen pro klienta...ták jsme lidově v prd... pokud se dostaneme do situace, že nemůžeme dlouhodobě splácet. Najednou zjistíme, že pojištění, které jsme bance platily je na dvě věci, ale určitě ne na to co nám bylo řečeno a my jsme se tak mylně domnívali, že tedy pokud se mi něco stane, že nebude problém s půjčkou.

Novodobých otrokářů je mnoho...svědomí jim odešlo již dávno. Proč neobrat hlupáka a z celé jeho rodiny udělat tak rukojmí a po určitém čase otroky. Stačí jeden v rodině takto nezodpovědný člověk a jste v řiti, kde slunce nesvítí...
Stáváte se tak otrokem beznaděje a vlastně není jak z tohoto bludného kruhu vyjíti...JEN ZÁZRAKEM, nebo, že vyhrajete první ve sportce či jiném pofiderním podniku, na který se spoléhá čím dál více zoufalců, aby mohly vypadnout z otrockých podmínek. Do, kterých se dostali svou ,,naivitou, hloupostí, či nepředvídavostí" ať to nazveme jak chceme. Tito novodobí otroci zoufalství tu jsou a nemají naděje...jak z toho ven.

A teď se ptám, KDO SE JICH UJME A POMŮŽE JIM ŘEŠIT JEJICH ZOUFALÉ SITUACE?

TAK NA TO NÁS NIKDO VE ŠKOLE NEPŘIPRAVIL!!! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skye Skye | Web | 22. února 2012 v 16:40 | Reagovat

Jo, tohle je hold tezke. Teoreticky by se melo rict, ze od toho mame politiky, ale kazdy vi, ze prakticky to tak nefunguje.
Dobry clanek. Pravdivy... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama